Acasa
Pagina de start!
Faq
Intrebari puse frecvent!
Membri
Vezi lista membrilor!
Cautare
Gasesti ce vrei,repede!
Conectare
Intra in contul tau!
Inregistrare
Fi alaturi de noi!

Distribuiţi|

Set Bancuri By StormEyes

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 27 ... 32  Urmatorul
AutorMesaj
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:13 pm

Un popa merge pe strada si se întâlneste cu o tipa trasnet. Se uita la ea si îsi face cruce. Îl vede un barbat si îl întreaba de ce îsi face cruce când trece pe lânga o tipa, la care popa îi raspunde:

-Când mi-am facut cruce mi-am zis în gând: sa ma trazneasca Dumnezeu aici (în frunte), daca nu ajungi aici(Între picioare), cu un picior aici si unul aici (pe umeri)!
Sus In jos
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:14 pm

Odata, unui rabin ii este anuntata o inspectie de la Ministerul de Finante. Isi pregateste rabinul toate registrele si in ziua anuntata il primeste pe inspector care era un tinerel, plin de ifose.

- Ia zi, tataie, cum iti gestionezi tu finantele in sinagoga, esti cinstit sau ba?

-Se poate fiule, sint cinstit si pot justifica tot ce fac pina la ultimul leu.

-Serios, ia spune tu ce faci cu resturile de paine sfintita care s-au invechit?

- Le trimit inapoi la brutarie si din cand in cand ei imi trimit cate o cutie de pesmet.

- Mda, suna bine! Da' ia spune ce faci cu mucurile de lumanari care raman de la slujba?

- Le trimit inapoi la fabrica de luminari si din cand in cand ei imi trimit cate o cutie de luminari.

- Mda, suna bine! Da' ia spune ce faci cu pielea pu*** care ramane de la taiatul imprejur?

- Pai, o adun intr-o cutie pe care o trimit la Ministerul de Finante si din cand in cand ei imi trimit cate un pulete, asa ca tine in inspectie!
Sus In jos
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:14 pm

Intr-o seara, la Vatican, Papa se plimba cu bicicleta, fara sa aiba "ochi de pisica". Un politist il opreste si-l intreaba:

- De ce umbli fara ochi de pisica ?

- Doamne, feri-ma si pe ingerul meu pazitor care e langa mine, nu umblu!

- Ce, sinteti doi? Atunci va dau amenda, nu aveti voie sa umblati doi pe bicicleta!
Sus In jos
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:14 pm

- Cum se numeste un copil care si-a omorat parintii?

- Orfan
Sus In jos
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:14 pm

Intr-o dimineata un preot merge pe ulita satului. Se intalneste cu o puicuta de vreo 15 ani:

- Sarut mana, parinte!

- BUNA!

Mai merge o bucata si se intalneste cu alta puicuta de vreo 18 ani:

- Sarut mana, parinte!

- BUNA, BUNA!

Mai merge ce mai merge si se intalneste cu o baba:

- Sarut mana, parinte.

- Mergi sanatoasa, Marie.
Sus In jos
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:14 pm

O maicuta face autostopul; apare o domnisoara cu un Ferrari si opreste. Dupa cativa kilometri incep sa dialogheze:

- Domnisoara, cum ti-ai cumparat masina?

- Am trait cu un italian si mi-a facut-o cadou.

- Dar vesmintele faine de pe tine, de unde le-ai?

- Am trait cu un francez si m-a imbracat.

- Iar bijuteriile de la gat si de la maini?!

- Am trait cu un jidan si mi-a facut o atentie.

Ajunsa la manastire, se face seara si maicuta incepe sa se roage.

- Cioc, cioc! bate cineva la usa. Maicuta ii raspunde:

- Ia mai du-te dracu', Gheorghe, iar mi-ai adus biscuiti!
Sus In jos
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:14 pm

Un popa trecea pe drum.vede un cioban,si ii spune:Buna ziua ciobane.

Ciobanul:Servus colega

Popa nedumerit:De cand colegi coibane?

C:Parinte pastoresti?

P:Da.

C:Atunci suntem colegi.

Popa nedumerit.

C:Parinte esti pastor?

P:Da.

C:Atunci suntem colegi.

Popa nedumerit

C:Parinte ai turma?

P:Da.

C:Atunci suntem colegi.

P:Pi*** ma-tii, ciobane, suntem colegi cand f*** si tu jumate de turma....
Sus In jos
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:14 pm

La o manastire maica staretza le invatza pe maicutze ca daca vor pacatui, atunci, pentru a fi iertate trebuie sa se spele pe partea cu care au pacatuit. Dupa cateva zile, dupa multe vizite ale unor barbatzi, o maicutza

este prinsa spalandu-se pe pi***. A doua se spala intre tzatze. Maica saretza le cearta. Pentru a se razbuna pe ea maicutzele o pandesc cand se duce la izvor

si o vad cum se clatea pe gura....
Sus In jos
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:15 pm

Se zice ca odata un popa si un rabin se ciocnesc cu masinile si au un accident foarte urit. Reusesc ei cu chiu cu vai sa iasa dintre fiare. Rabinul il ia pe popa de brat si ii spune:

- Parinte, ar trebui sa-i multumim lui Dumnezeu cu cerul si pamantul ca am scapat teferi!

- Asa este, ai dreptatate Sfintia Ta!

- Uite, spune rabinul, ca sa celebram acest gest maret de la Dumnezeu, hai sa inchinam un pahar de vin, din sticla pe care sper sa o mai gasesc intacta in portbagaj.

- Hai, zice popa.

Scoate rabinul sticla din portbagaj, mai scoate si doua pahare, le umple si ii da unul popii. Inchina ei paharele, spun cate o rugaciune dupa care duc paharele la gura. Popa soarbe paharul dupa care se holbeaza la rabin si il intreaba:

-Pai ce faci Sfintia ta, nu bei?

-Nuuuuu, astept sa vina politia!
Sus In jos
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:15 pm

Pleaca Scufita Rosie la bunica....

Pe drum se intalneste cu lupul...

Lupul statea cu burta in sus cu scula sculata...

Ea intreba

-Ce ai acolo lupule?...

-Un bagator de minte....

-Baga-mi si mie niste minte..

Acesta i-o trage...

Ajunsa acasa ea ii povesteste patania mamei...

Aceasta ii spune ca daca o intreaba popa de ce mere cracanata sa-i spuna ca s-aurcat in mar & a cazut intr-o coda de furca...

........................

Dupa ce o xamineaza, acesta spune:

-Dupa barba mea cea sura asta-i gaura de p............
Sus In jos
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:15 pm

Un satean il intreaba pe preotul satului:

-Ce faci mai POPO ?
Sus In jos
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:15 pm

Liturghia de Duminica:

- Femeile sa traiasca ... Sa nu ne imbolnaveasca! La ai nostrii conducatori de fac gafe uneori da-le Doamne-un loc in viata ... cu lumina si verdeata ... Sa le cant o aleluie ... si la toti sa le dam...........Tamaie!!!
Sus In jos
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:15 pm

Un credincios merge la preot sa se spovedeasca:

- Parinte, am pacatuit...

- Cu cine, fiule?

- Stii parinte, nu pot sa-ti spun... imi este forte greu...

- Cu femeia primarului?

- Nu...

- Cu femeia veterinarului?

- Nu parinte...

- Dar cu cine?

- Parinte, nu cred ca sunt inca pregatit sa ma spovedesc, voi veni in alta zi...

iesind de la spovedanie, omul nostru se intalneste cu un prieten care-l intreaba mirat:

- Ce ai facut la spovedanie?

- Am luat niste adrese utile...
Sus In jos
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:15 pm

In timpul slujbei, vine un frate in fuga si anunta in gura mare:

- Am doua vesti, una buna si alta proasta: azi am vorbit cu Dumnezeu la telefon. Deci Dumnezeu exista ! Aia proasta ... a sunat de la Meca ...
Sus In jos
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:15 pm

Un popa sa dus la doctor ca avea burta prea mare si nu mai sstia ce sa faca.

Doctorul i-a spus ca trebuie sa il taie pe burta. Dupa ce l-a taiat, din burta i-a iesit un copil. Popa l-a crescut cu dragoste si s-a facut mare baiatul; veni randul popii sa-si dea sfarsitul...si-i zise fiului sau:

- Fiule, a venit clipa sa iti spun adevarul, eu nu sunt tatal tau, eu sunt mama ta, tatal tau este clopotarul.
Sus In jos
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:17 pm

Un tamplar si un betivmor in aceeasi zi. Ajung in rai in fata lui D-zeu.

D-zeu: Tamplarule, tu mergi la tamplarie iar tu betivule mergi la bar.

Tamplarul sare in sus

de nervi, ca el a lucrat toata viata si-l intreaba pe D-zeu de ce l-a trimis la atelier. La care D-zeu ii raspunde:

- Bine, bine, cand iti dadeai cu ciocanul peste degete spuneai "D-zeu ma-tii", iar betivul cand bea "Doamne ajuta"!!!
Sus In jos
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:17 pm

Un evreu batrân si foarte credincios îsi crescuse fiul foarte religios. Tânarul vine într-o buna zi la taica-sau si-i zice ca el, îndragostindu-se de o fata crestina, trece la crestinism.

Batrânul evreu moare de inima rea si fiind asa de credincios ajunge în rai.

Suparat leoarca se tot plimba în sus si-n jos cu Talmudul în mâna, pâna cand, într-o zi se-ntâlni cu Dumnezeu, Care-l întreba :

- De ce esti asa de catranit mosule?

Evreul îi povesti de-a fir apar toata tarasenia cu fii-su si cu trecerea de la religia mozaica la cea crestina.

Dumnezeu asculta cu rabdare si la urma îi zise evreului :

- Stai mosule linistit ca nu esti primul caruia i se întâmpla asa ceva. Si eu cu fii-miu am patit la fel.

- Si ce-ai facut, Doamne ?

- Ce sa fac, un Nou Testament !
Sus In jos
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:17 pm

La o petrecere se stang toti si din gasca facea parte si o blonda fac ei gratar mananca si se pun pe bancuri cu blonde. Blonda suparata se urca in masina si pleaca.Pe drum vede o alta blonda in mijlocul uni camp intr-o barca. La care blonda opreste masina si incepe:

nenorocito, proasto,idioato........ de aia au aparut bancuri cu noi si daca stiam sa inot veneam dupa tine sa te inec.
Sus In jos
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:17 pm

O blonda vopsita bruneta trecea pe un camp si vazu un cioban:

B:Ciobanule daca iti numar oile imi dai si mie o oaie?

C:Bine.

B:Pai sunt 100 de3 oi.

C:Bine ma iati o oaie .

Isi lo uaia .

C:daca imi dai cainele inapoi iti spun ce culoare are parul tau original
Sus In jos
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:17 pm

De ce blondele nu stiu sa scrie 11? Pt. ca nu stiu pe care sa-l puna primul.
Sus In jos
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:17 pm

Q: Care e diferentza dintre o blonda si Titanicul ?

A: Pe Titanic se stie exact cati oameni s-au urcat!!!
Sus In jos
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:18 pm

Doua blonde in parc:

prima-vai draga ce geanta frumoasa ai !

a doua-multumesc ,este din piele 20%.

prima-pai si restul de 80% ce este ?

a doua-a... restul este GICU...
Sus In jos
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:18 pm

O BLONDA CADE INTR-UN CANAL. IESE CU CHIU, CU VAI, JULITA SI EXCLAMA FERICITA:

-BINE K NU A FOST CAPACUL PUS, K NU MAI IESEAM!
Sus In jos
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:18 pm

Pe malul unui lac un pescar sta cu undita intr-o mina si cu o caramida in cealalta.O blonda trece pe acolo si curioasa il intreaba ce face cu caramida.Tipul ii zice:Daca dai p***a iti spun!Ea:nesimtitule!Dar curiozitatea o roade si intreaba iar.Acelasi raspuns de la pescar.Suparata ca nu afla nimic se dezbraca si dupa citeva numere tipul se imbraca isi ia undita si caramida si inapoi la treaba.Ea....Ce faci, nici acum nu-mi spui?El...Ba da.De dimineata cu undita nu am prins nimic,dar cu caramida esti a 5-a pe ziua de azi!
Sus In jos
StormEyes
Membru K.A
avatar

Joined : 03/11/2013
Posts : 830
Age : 24
Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitimeDum Noi 03, 2013 11:18 pm

I:care e diferenta dintre o blonda si un semn de circulatie

R:semnele mai zic din cand in cand si stop
Sus In jos
Continut sponsorizat

Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Set Bancuri By StormEyes Set Bancuri By StormEyes - Pagina 23 Icon_minitime

Sus In jos

Set Bancuri By StormEyes

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Subiecte similare

-
t cerere StormEyes
t Creatiile mele pentru comunitate by StormEyes
Pagina 23 din 32Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 27 ... 32  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Kill-AreNa :: » KILL-ARENA - DIVERSE :: Entertainment :: Bancuri-
Social Media Buttons