Acasa
Pagina de start!
Faq
Intrebari puse frecvent!
Membri
Vezi lista membrilor!
Cautare
Gasesti ce vrei,repede!
Conectare
Intra in contul tau!
Inregistrare
Fi alaturi de noi!

Distribuiţi|

Tutorial Setari Bandwith - Cl_Updaterate, Cl_Cmdrate, Rate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
FloRyN.
Administrator
FloRyN.

Joined : 29/09/2011
Posts : 1228
CS Status : -
Age : 27
Tutorial Setari Bandwith - Cl_Updaterate, Cl_Cmdrate, Rate Empty
MesajSubiect: Tutorial Setari Bandwith - Cl_Updaterate, Cl_Cmdrate, Rate Tutorial Setari Bandwith - Cl_Updaterate, Cl_Cmdrate, Rate Icon_minitimeSam Feb 11, 2012 2:38 pm

Sunt foarte multi jucatori care si dupa schimbarea serverului pe linux se mai plang ca se misca naspa serverul, asa ca m-am gandit sa fac un tutorial cum sa va setati cl_updaterate cl_cmdrate rate si ex_interp, setarile optime pt voi pentru ca sunt multi care le-au setat doar ca asa au gasit pe un forum sau nici macar nu stiu ce sunt alea.

Setari optime - cl_cmdrate
Deschideti counter-strike intra pe dm.xdcnet.eu sau orice alt server scrie r_speeds 1 in consola lasi vreo 10 sec dupa care scrii r_speeds 0, urmaresti fps care il ai si faci o medie

Daca ai fps 100 constat si nu iti scade sub, pune cl_cmdrate 105, in caz ca ai mai puntine frameuri seteaza cl_cmdrate pe valoarea medie la cate frameuri scoti +5

Setari optime - cl_updaterate
Scrie in consola net_graph 1

Uita-te atent la linia verde din grafic si setezi tot mai mic cl_updaterate pana nu iti mai apar puncte rosii pe linia verde

In majoritatea cazurilor 35 ar cam fi optim, dar depinde si de conexiunea ta.

Setari optime - rate
Incepi de la rate 15000 pana la rate 25000 si verifici ping-ul care il ai pe server, dupa care il setezi cel mai potrivit.

Setare optima - ex_interp
Seteaza ex_interp la 0.1 nu 0.01

Daca folosesti un config verifica sa nu ai setat in el urmatoarele: cl_updaterate, cl_cmdrate, rate, ex_interp daca ai una dintre ele sterge linia respectiva.

Astept un raspuns daca vi se misca mai bine, daca aveti ping mai scazut, sau ce probleme intampinati.
Sus In jos
IonuTzzZ
Membru K.A
IonuTzzZ

Joined : 25/01/2012
Posts : 323
CS Status : Indragostit
Age : 33
Tutorial Setari Bandwith - Cl_Updaterate, Cl_Cmdrate, Rate Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial Setari Bandwith - Cl_Updaterate, Cl_Cmdrate, Rate Tutorial Setari Bandwith - Cl_Updaterate, Cl_Cmdrate, Rate Icon_minitimeVin Feb 24, 2012 8:22 am

gg ptr munca depusa >:D<
Sus In jos

Tutorial Setari Bandwith - Cl_Updaterate, Cl_Cmdrate, Rate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Subiecte similare

-
t Tutorial Setari Bandwith - Cl_Updaterate, Cl_Cmdrate, Rate
t [Tutorial] Setari internet pentru CS 1.6 .
t Setari mouse
t Setari Internet cs 1.6
t Setari antilag client
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Kill-AreNa :: » KILL-ARENA - COUNTER-STRIKE 1.6 :: Tutoriale-
Social Media Buttons