Acasa
Pagina de start!
Faq
Intrebari puse frecvent!
Membri
Vezi lista membrilor!
Cautare
Gasesti ce vrei,repede!
Conectare
Intra in contul tau!
Inregistrare
Fi alaturi de noi!

Distribuiţi|

Norme de securitate pentru conturile dvs.!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
FloRyN.
Administrator
FloRyN.

Joined : 29/09/2011
Posts : 1228
CS Status : -
Age : 27
Norme de securitate pentru conturile dvs.! Empty
MesajSubiect: Norme de securitate pentru conturile dvs.! Norme de securitate pentru conturile dvs.! Icon_minitimeMar Feb 03, 2015 10:31 pm

KILL-ARENA trateaza foarte serios conturile voastre,pentru asta am adunat o lista cu informatii utile pentru protejarea conturilor.



1.Impartirea contului pe mai multe calculatoare



Inainte de a pleca de la calculatorul unui prieten, vecin, unchi, etc si ne-am conectat pe KILL-ARENA, trebuie sa verificati daca nu ati ramas conectat pe cont, eventual sa stergeti Istoricul.



2.Softuri suspecte(KeyLoggeri)



Nu descarcati coduri,hackuri sau softuri care par suspecte.De multe ori,aceste programe contin virusi,eventual keyloggeri,care vor inregistra si vor trimite celui care a facut fake program, datele dumneavoastra.Folositi anti-virusi urmatori: Nod32,Kaspersky



3.Falsii co-administratori KILL-ARENA



Anumiti utilizatori se dau drept Administratorii, M.Globali,Moderatori, etc, pentru a fura contul dumneavoastra,care poate sa aiba un acces de moderare.

Cum ne dam seama daca este din staff?



1.STAFF-ul va avea intodeauna culoare la nume.

2.STAFF-ul va avea intodeauna niste accese totale sau in-totalitare. /MCP , /ACP

3.STAFF-ul nu iti vor cere datele de logare.




4.Parola



Intodeauna parola de la contul de pe forum, trebuie sa fie diferita, decat la cea de E-MAIL, iar parola trebuie sa contina minim 6 caractere.Un exemplu de parola strong: @7532ghz$#&t
Sus In jos

Norme de securitate pentru conturile dvs.!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Subiecte similare

-
t Pagina pentru Bannere
t ATRIBUTIUNI PENTRU MODERATORI FORUM
t [Tutorial] Setari internet pentru CS 1.6 .
t Creatiile mele pentru comunitate by StormEyes
t [Mesaje pentru promovarea comunități] K.A 2015
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Kill-AreNa :: » KILL-ARENA - GENERAL :: Administrație forum :: Anunturi Administrative-
Social Media Buttons