Acasa
Pagina de start!
Faq
Intrebari puse frecvent!
Membri
Vezi lista membrilor!
Cautare
Gasesti ce vrei,repede!
Conectare
Intra in contul tau!
Inregistrare
Fi alaturi de noi!

Distribuiţi|

[Tutorial] Creare & Instalare downloadURL cu 000webhost

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
FloRyN.
Administrator
FloRyN.

Joined : 29/09/2011
Posts : 1228
CS Status : -
Age : 27
[Tutorial] Creare & Instalare downloadURL cu 000webhost Empty
MesajSubiect: [Tutorial] Creare & Instalare downloadURL cu 000webhost [Tutorial] Creare & Instalare downloadURL cu 000webhost Icon_minitimeDum Oct 26, 2014 4:35 am

Tutorial creare & instalare sv_downloadURL cu 000webhost !


Info: Mulţi dintre voi, nu ştiu cum să facă rost de un server unde poate pune ce resurse doreşte. Aşadar azi vă v-oi prezenta un tutorial şi anume, cum să vă faceţi propriul sv_downloadurl (practic, un server de download) pentru serverul dvs..

Mai întâi de toate trebuie precizat că trebuie să vă creeaţi un cont pe site-ul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. După ce contul este gata, practic, trebuie să facem un sub-domeniu.

Mai întâi dăm click pe prima căsuţă unde scrie I want to host my own domain şi stergem textul de acolo pentru că noi vrem să facem un cont FREE nu cu bani.
În cazul meu, eu v-oi pune un nume ales la întâmplare. Dvs. puteţi pune alt nume, nu contează.
(vedeţi poza de mai jos)

[Tutorial] Creare & Instalare downloadURL cu 000webhost Cont_1

După ce am introdus un nume dorit & parola apăsăm pe butonul Setup New Account.

[Tutorial] Creare & Instalare downloadURL cu 000webhost Cont_2

După ce am introdus toate cele spuse de mai sus, o să ne arate că sub-domeniul nostru a fost creeat cu succes şi v-or fi afişate:

  • Sub-domeniul
  • Numele/Username-ul de la sub-domeniu
  • Parola de la sub-domeniu


[Tutorial] Creare & Instalare downloadURL cu 000webhost Date_cont

Cu aceste date o să ne conectăm la FTP. Eu v-oi folosi FileZilla pentru că este foarte bun şi recomand să-l folosiţi şi voi.
Introducem datele de conectare, în cazul meu sunt următoarele:

[Tutorial] Creare & Instalare downloadURL cu 000webhost Conectare

Voi vă puneţi acolo, datele dvs.!

Acum că am intrat în FTP, ce ne rămâne de făcut este un simplu lucru. Să creeăm folderele specifice jocului (Counter-Strike). Intrăm în public_html şi acolo v-om avea două fişiere. Noi o să stergem fişierul default.php!
După ce am şters acel fişier creeăm un folder numit cstrike. Intrăm în el iar apoi mai creeăm şi:

  • gfx
  • maps
  • models
  • resource
  • sound
  • sprites


[Tutorial] Creare & Instalare downloadURL cu 000webhost Creare_dosare

Pe lângă acestea voi o să urcaţi şi .wad-urile de la hărţi (în cstrike le urcaţi).
Acum mai rămâne de făcut un singur lucru. Să copiem linkul site-ului şi să-l punem în server.cfg.

Deschidem din serverul nostru fişierul server.cfg şi adăugăm următoarele linii:

Cod:
sv_downloadurl "http://www.site-ul.dvs.aici/cstrike(calea către /cstrike, unde sunt toate folderele!)"
sv_allowdownload "1"
sv_allowupload "0"

Salvăm modificările făcute şi inchidem fişierul. De fiecare dată când băgăm o mapă pe server, o să o băgăm şi în serverul de download pentru a se descărca mai rapid.
Sus In jos

[Tutorial] Creare & Instalare downloadURL cu 000webhost

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Subiecte similare

-
t Tutorial utilizare ADMIN (Info: Creare, adaugare, editare)
t Tutorial creare DNS [VideoTutorial]
t Tutorial instalare HlBooster
t Tutorial Creare Setup + Poze
t [Tutorial]Creare Logo Fara Programe !
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Kill-AreNa :: » KILL-ARENA - COUNTER-STRIKE 1.6 :: Tutoriale-
Social Media Buttons